Haber

Badminton Federasyonu Başkanı Görevden Alındı

2004 yılında Türkiye Badminton Federasyonu Başkanlığı’na seçilen Murat Özmekik, SporSağlık Bakanlığı Merkez Disiplin Kurulu tarafından görevi kötüye kullandığı gerekçesiyle Cumhurbaşkanlığı görevinden ihraç edildi.

Hakkında yapılan şikayetler üzerine Spor Bakanlığı Teftiş Kurulu müfettişleri tarafından denetlenen Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, 18 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mali, idari ve diğer konularda yapılan 19 farklı denetim sonucunda Federasyon sporDisiplin kurulu, Murat Özmekik’e görevi kötüye kullanma da dahil olmak üzere üç ayrı suçtan 6’şar ay olmak üzere toplam 18 ay hapis cezası verdi.

Murat Özmekik, konuyu Spor Bakanlığı Spor Tahkim Kurulu’na taşıdı. Ancak Tahkim Kurulu cezasını 12 aya indirmiş olsa da kanun gereği üç aydan fazla ceza aldığı için başkanlığı düşürüldü ve Türkiye Badminton Federasyonu’nda inanılmaz bir genel kurul kararı alındı. Büyük genel kurul 9 Eylül 2023’te yapılacak. Eski lider Murat Özmekik’in ceza almasına neden olan hususlar şöyle: Eski başkan Murat Özmekik’in ceza almasına neden olan bahisler: Spor bölümü olmayan kulüplerin alınması Spor disiplinine aykırı hareket etmek, diğer üç konuda görevi kötüye kullanmak.

korfez-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu