Yaşam

Canik Discovery Kampüs’te Geleceği Keşfedecekler

Canik Özdemir Bayraktar Keşif Yerleşkesi için düzenlenen Öğrenci Seçme Sınavı başvuruları uzatıldı.

Türkiye’ye kazandırılan atölye, laboratuvar, uygulama ve keşif alanlarında gençlerin ve çocukların bilim ve teknoloji alanında teorik ve uygulamalı eğitim alacağı Canik Özdemir Bayraktar Keşif Yerleşkesi için düzenlenen Öğrenci Seçme Sınavı başvuru tarihleri ​​açıklandı. Canik Belediyesi tarafından ilçe genişletildi.

Teknoloji Üreten Bir Nesil Yetişecek

Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde gençlerin ve çocukların uzman eğitimleri eşliğinde eğitim alacağını belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Canik Özdemir Bayraktar Keşif Yerleşkemizin her alanını gençlerimiz ve çocuklarımız için özel olarak tasarladık. Kampüsümüzde oluşturduğumuz atölye, laboratuvar, uygulama ve keşif alanlarında gençlerimiz ve çocuklarımız deneyerek ve gözlemleyerek öğrenecekler. Eğitimlerimiz, T3 Vakfı’nın uzman eğitmenleri tarafından özel olarak oluşturulan eğitim müfredatı çerçevesinde verilecektir. Kalkınma yüzyılında, Türkiye’nin asrında kendini keşfeden, hayallerini gerçekleştiren, öğrenen, deneyimleyen ve yeni nesil teknolojiler üreten bir nesil yetiştireceğiz.”

Son Gün 7 Mart

Canik Özdemir Bayraktar Keşif Yerleşkesi için düzenlenen Öğrenci Seçme Sınavı’na Samsun’da ikamet eden 4. ve 5. sınıf öğrencileri başvurabilecek. Canik Özdemir Bayraktar Keşif Yerleşkesi’nde bulunan E-Sınav merkezlerinde yapılacak olan yazılı sınavı başarıyla tamamlayan öğrenciler proje sınavına girmeye hak kazanacak. Her iki sınavı da geçen öğrenciler, Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde 2 yıl boyunca ücretsiz eğitim alacaklar. Sınav başvuruları 7 Mart 2023 tarihine kadar kesifkampusu.org web sitesi üzerinden yapılabilecektir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

ergene-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu