Haber

Rusya, Biden’ın kardeşleri dahil 200 ABD’liye yaptırım kararı açıkladı

Rusya Dışişleri Bakanlığı, dün ABD’nin Rus yetkililer ve iş insanlarına uyguladığı yeni yaptırımlara karşılık olarak Başkan Biden’ın kardeşleri dahil 200 ABD’liye ülkeye giriş yasağı getirdiğini duyurdu.

Bakanlık açıklamasında ” Rusya Federasyonu, Biden yönetimi tarafından yalnızca Rus yetkililere, iş ve kamu görevlilerine ve kültürel şahsiyetlere değil, aynı zamanda şu veya bu nedenle Washington’u şad etmeyenlere de daima olarak uygulanan yeni ferdi yaptırımlara karşılık olarak, 200 ABD vatandaşına giriş yasağı getirdi” denildi. Rusya tarafından ‘Durdurma Listesi’ olarak isimlendirilen listede, ABD Lideri Joe Biden’ın kardeşleri, ABD yönetiminin akrabaları, askeri-sanayi şirketlerinin başkanları ve lobi faaliyetinde bulunan halkla ilişkiler şirketlerinin yöneticilerinin yer aldığı belirtildi.

200 kişilik listede Başkan Biden’ın kız kardeşi Valerie Biden Owens ile iki erkek kardeşi James Brian Biden ve Francis William Biden’ın yanı sıra uydu fotoğraflama şirketi Maxar Teknoloji’nin Kıdemli Lider Yardımcısı Chris Johnson bulunuyor. Listede dikkat çeken isimler ortasında Beyaz Saray Basın Sekreteri Karine Jean-Pierre, ABD Savunma Bakanı Austin’in eşi, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin geçenlerde akına uğrayan eşi Paul Pelosi de yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu