Haber

Yunusemre’de afet komisyonu kuruldu

Yunusemre Belediyesi meclis toplantısı Mart ayı içerisinde gerçekleştirildi. İl Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında yapılan toplantıda afet komisyonu kuruldu.

Yunusemre Belediyesi Mart ayı meclis toplantısı Yunus Emre Millet Çarşısı Etkinlik Salonu’nda gerçekleştirildi. Başkanlığını yaptığı toplantıda gündemi değerlendiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerin ardından Türkiye’nin depremzedelerin yaralarını sarmak için el ele çalıştığını ve bundan sonra da çalışmaya devam edeceğini söyledi. Yunusemre Belediyesi’nin çalışmaları hakkında Meclis’e bilgi veren Başkan Çerçi, afet anında nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda çalıştıklarını kaydetti. Önder Mehmet Çerçi, “Belediye olarak afet anında nelere dikkat edilmesi, afet öncesi, sırası ve sonrasında neler yapılması gerektiği, ilgili eksikliklerin giderilmesi, eylem planını hazırla.”

Mart ayında yapılan meclis toplantısında şok, yangın, sel, toprak kayması, salgın hastalık, savaş vb. durumlar için afet komisyonu kurulmasına oybirliğiyle karar verildi. Mart ayı meclisinde, Nisan ayı meclis komitesi seçimlerine kadar afet komitesi kurulmasına karar verildi; Yönetim kurulu üyeliğine Gürkan Koyuncu, Mehmet Ersoy, Ayberk Aloğlu, Çetin Çavdarlı ve Bülent Mersinli seçildi. 23 konunun görüşüldüğü Mart meclisinde Nisan meclisi toplantısının 4 Nisan Salı günü saat 17.30’da yapılmasına karar verildi. – MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu