Haber

İsrail saldırılarında 38 UNRWA personeli hayatını kaybetti, 613 binden fazla kişi yerinden edildi

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA), İsrail baskınlarında 38 işçinin hayatını kaybettiğini, Gazze Şeridi’nde şu ana kadar 613 binden fazla kişinin yerinden edildiğini duyurdu.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne hava saldırıları devam ederken yerinden edilenlerin sayısı 600 bini aştı. Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA) tarafından yapılan açıklamada, 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’nde 613 binden fazla kişinin yerinden edildiği belirtildi.

UNRWA, yerinden edilmiş kişilerin barındığı BM tesislerindeki ortalama doluluk oranının 2,7 kat olduğunu, bazı tesislerde ise bu oranın 12 katından fazla olduğunu açıkladı.

İsrail 38 BM personelini öldürdü

UNRWA, Gazze Şeridi’nde 7 Ekim’den bu yana 38 personelin hayatını kaybettiğini, 20 işçinin de yaralandığını, bölgedeki 150 tesisinden 41’inin İsrail saldırılarından etkilendiğini bildirdi.

“Önümüzdeki 24 saat çok kritik”

UNRWA, Gazze Şeridi’ndeki akaryakıt yüküne dikkat çekerek, “Gazze’ye akaryakıt götürülmezse UNRWA, Gazze Şeridi’ndeki insani yardım operasyonlarını önemli ölçüde azaltmak ve bazı durumlarda durdurmak zorunda kalacak. 24 saat çok kritik.”

İsrail baskınlarında 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’nde 2 bin 704’ü çocuk olmak üzere toplam 6 bin 546 kişi hayatını kaybetti, 17 bin 439 kişi de yaralandı. – GAZZE

haber-aziziye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu