Haber

Hizbullah, İsrail ordusunun lojistik kamyonunu tanksavar silahlarıyla vurarak imha etti

İsrailOrduyla karşılıklı baskınların 30 gündür aralıklarla devam ettiği Lübnan sınırında Hizbullah, İsrail ordusunun lojistik kamyonunu tanksavar silahlarıyla vurarak imha etti.

HER ŞEY GAZZE BASKINLARIYLA BAŞLADI

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e karşı “Aksa Tufanı” adı verilen kapsamlı bir operasyon başlattı. İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlattı. İsrail okulları, evleri ve camileri bombaladı ve 10 binden fazla insanı öldürdü.

NASRALLAH’A MÜCADELE EDİLDİ

Saldırılar sürerken Lübnan sınırındaki Hizbullah da İsrail askerlerine çeşitli saldırılar gerçekleştirdi. Hizbullah lideri Hasan Nasrallah da, “Bazıları benden savaşa gidiyoruz dememi bekliyor. Lübnan cephesi olarak 8 Ekim’den beri zaten savaşın içindeyiz ve bununla yetinmeyeceğiz. Lübnan cephesi herkese açık” dedi. tüm olasılıklar. Hepimizin her olasılığa ve seçeneğe hazırlıklı olmamız gerekiyor.” Sanki konuşuyordu.

TIR’A ÇARPTILAR

Bu gelişmeler dikkatle takip edilirken, gerilimin yüksek olduğu Lübnan sınırında Hizbullah, İsrail ordusuna ait lojistik kamyonunu tanksavar silahlarla vurarak imha etti.

hekimhanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu